شادبودن

چند نکته برای شادبودن در زندگی

شاد زیستن

برای شادبودن انسان نیاز به چه چیزی دارد؟ به نظر من برای اینکه هریک از ما بتواند خود را خوشحال احساس کند; و همیشه بتواندروحیه خود را در چنین حالتی نگه دارد شاد است. می گویم همیشه; چون خوشحالی های لحظه ای و چند ساعتی و یا حتی چند روزه معمولا برای همه اتفاق افتاده و می افتدو خواهد افتاد. مثلا دریافت خبر دیدار یکی از اقوام که خیلی وقت منتظرش بودیم تولد فرزندی, عروسی وجشنی و هزاران خبردیگر از این دست قبیل ما را برای چندساعت و چند روز خوشحال می کند.و به مرور زمان از شادی اولیه کاسته می شود.

برای همیشه شادبودن باید چند نکته را رعایت کرد

 

اول اینکه نفرت را از قلبمان دور نگه داریم

شادبودن

نفرت خیلی سریع تر وراحتتر ازعشق به قلب آدمیان راه پیدا می کند. و غلبه بر آن هم کار راحتی نیست.نفرت مثل مار خوش وخط وخالی که با کوچکترین فرصت به قلب ادمیان نفوذ می کند. واسه اینکه خودمون از نفرت آزاد کنیم; باید خودمون بشناسیم. باید به این دقت کنیم که این خود ما هستیم که شعله نامهربونی بالا می کشیم.در هر صورت باید سعی کنیم قلب خودمون از نفرت وکینه ورزی دور نگه داریم.

دوم اینکه فکر را از نگرانی دور نگه داریم

انچه که در گذشته اتفاق افتاده نگرانی ندارد; و آنچه در اینده قرار اتفاق بیفتد نباید ما را نگران کند; بهر حال ما نمی دانیم چه خواهد شد و برای چیزی که نمی دانیم چه خواهد شد نگرانی بی معناست و به غیر اعصاب خورد شدن چیز دیگری ندارد.شادبودن در زندگی بستگی به خودمان و افکارمان دارد.

ساده زندگی کنید

قبل از هر چیزی به ماهیت اصلی زندگی پی ببرید.باید ماهیت زندگی را درک کرد.به طورمثال چه فرق دارد که کفش ایتالیایی یا فرانسوی بپوشیم چه اهمیتی دارد که زندگی و شادی را به خاطرداشتنش حاضریم از دست بدیم .

من یک مثال کوچک از کفش آوردم چیزهای کوچک و بزرگی هستند; که به هیچ وجه نمی توانندآتش طمع ما انسانها را خاموش می کند.به خیلی هاش هم شاید احتیاج نداشته باشیم.

سخاوتمند باشید

باید زیاد داد و کم خواست; سخاوتمند بودن فرصت می دهد; با دست ودلی باز به پیشواز مراحل زندگی برویم. با آشنا و غریبه مهربانتر باشیم; و از شاد کردن دیگران خودمان نیزشادتر شویم.

توقعات مان را کم کنیم

در اینجا باید به قدم دیگر در راه دست یافتن به شادی توجه کرد; وآن کم خواستن است.نباید انتظار زیاد از دیگران داشت. نباید در ازای کاری که برای کسی انجام می دهیم; حتما انتظار تلافی کردن داشته باشیم;. ما باید به خود بیاموزیم که کمک کردن به دیگران بی شائبه است; و اصلا انتظار برگشت آن را نداشته باشیم; باید به این نکته توجه کرد که ما معمولا به خاطر خود و دستیابی به آرامش به دیگران کمک می کنیم.

به این گفته یکی از فیلسوفان بزرگ که نوشته “هیچی نخواه, وهمه چیز مال تو خواهد بود; بیاندیشیم متوجه خواهیم شد در صورت ساده زندگی کردن وتوقعات کم به همه چیز در زندگی خواهید رسید.

5 thoughts on “چند نکته برای شادبودن در زندگی

  1. مطلب خیلی خوب و آموزنده ای بود! مسیر زندگی ام رو تغییر دادین مرسییییییییییییییییییییی

    1. با سلام خواهش میکنم خداروشکر که مطالب مفید واقع شده و ممنون از خودتون ونگاه زیبا تون .
      اگه موضوع دیگر دوست دارید می تونید با ما در میان بگذارید. تا راجب اون موضوع هم مطلب بنویسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *