زندگی موفق

چگونه یک زندگی موفق داشته باشیم ؟ (قسمت اول)

دکتر وان دولد دانشمند هلندی که سالها زیادی از وقت خود را صرف راهنمایی خانواده ها نمود زندگی موفق را به معبدی تشبیه می کند که بر چهار اساس قرار دارد.

دو اصل مهم برای داشتن زندگی موفق

انتخاب همسر مناسب

برای تمام کسانی که قصد ازدواج دارند مهمترین نقطه برای اغاز کارانتخاب همسر است. در گذشته آزادی انتخاب وجود نداشت ودر بعضی کشورها انسان آزاد نیست و نمی تواند همسر خود را ازادانه انتخاب کند.مردم در مورد انتخاب همسر چگونه عمل می کنند.

یونانیان افسانه بسیار زیبایی دارند که طبق آن زن ومرد در ابتدا به هم چسبیده بودند. یک وقت خداوند عصبانی می شود و آنها را دو نیم می کند و در تمام جهان پخش می کند.بعد از ان لازم بود زن ومرد برای پیدا کردن نیمه گمشده خود بگردند.

متاسفانه حقایق علمی این نظر را مردود اعلام می کند.تحقیقاتی به عمل آمده که نشان می دهد عاملی که اکثریت قریب به اتفاق انتخابها بر اثر آن عملی می شودعبارتست از شباهت و نزدیکی به یکدیگر.

علت ازدواج ها این است که بر اثر تصادف با هم در یک جا قرار می گیرندو متوجه می شوند که دارای علایق و احتیاجات مشترک هستند.

زندگی موفق

جوانان باید این سه مورد را در انتخاب همسر رعایت کنند.
به رشد کامل عاطفی و جسمی و.. رسیده باشند.به این منظور به حدی رسیده باشید که بتوانید دیگران را درک کنید. یک رابطه معقول را مدیریت کنید.
به اشنایی کامل رسیده باشند. دو نفری که مدت زیادی باهم هستند زندگی بادوام تری نسبت به کسانی چند هفته ای به فکر ازدواج می افتند.خواهند داشت
معیارهای مشترک دو طرف. جوانان که از هز نظر باهم در یک طبقه اجتماعی باشند زندگی بهتری را خواهند داشت.

 آمادگی قبل ازدواج

دو نفری که تصمیم به ازدواج می گیرند چگونه خود را باید اماده کنند که زندگی زناشویی سعادتمندی داشته باشند؟ یکی از شگفت انگیزترین خصوصیات جامعه این است که تلاش هایی که برای امادگی جشن عروسی انجام می شود خیلی بشتر از تلاش هایی که در مورد ازدواج به عمل می آید.طرز فکر دوطرف قبل از ازدواج تاثیر زیادی در زندگی زناشویی آنها دارتد.باید جوانان به این نکات اشاره شده است دقت کنند.
آنها باید در مورد معنی ازدواج هر چه می توانند بیشتر اشنا شوند.
هر دوباید یکدیگر را خیلی خوب بشناسند
انها باید در دوران نامزدی به یکدیگر کمک کنند و به رشد و پیشرفت یکدیگر بیاندیشند.
باید برنامه ریزی خود را باهم طرح ریزی کنند.

مقالات دیگر

چند نکته برای شادبودن در زندگی

3 thoughts on “چگونه یک زندگی موفق داشته باشیم ؟ (قسمت اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *