رسیدن به آرزوها

تبدیل شدن به کسی که همیشه آرزویش را داشتم

برای رسیدن به آرزوها باید اشتیاق فراوان و تمام نشدنی داشت. مانند انسان تشنه که به دنبال آب است شما نیز برای رسیدن به اهداف و رویاهایتان باید تلاش و شوق و برنامه داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

برای رسیدن به آرزوها باید این عوامل را در نظر بگیرید

انگیزه

ایمان

شکست

تلقین به خود

آگاهی از ضمیر ناخودآگاه

پشتکار

همکاری

مشورت

نهایتا تصمیم گیری

انگیزه

اول از همه از انگیزه شروع می کنیم که در همه انسان های موفق انگیزه وجود داشته است که به یک موفقیت رسیدند اما نوع انگیزه ها در انسانها ممکن است متفاوت باشد.

دو نوع انگیزه داریم انگیزه درونی و انگیزه بیرونی. برخی از اشخاص از انگیزه های درونی الهام گرفته و موفقیت خود را عملی می کنند و برخی از افراد انگیزه های بیرونی تاثیر بیشتری را روی آنها گذاشته و توانستند که رویاهایشان را عملی کنند.

هر انسانی برای موفقیت نیاز به یک انگیزه دارد چه درونی یا بیرونی.

ایمان

راه رسیدن به ایمان خود باوری است. اینکه ایمان داشته باشید به کاری که فکر می کنید می رسید. و همواره امیدوار باشید که خواهید رسید. بی شک به رویاهایتان خواهید و دیگر آن چیزی که می خواهید رویا نخواهد بود بلکه واقعی و در زندگیتان اتفاق خواهد بود شک کردن شما را یک قدم از موفقیت تان دور می کند.

شکست

یکی از علل شکست خوردن اندیشیدن به ناکامی هاست. اینکه انسان به افکار منفی توجه کند و همواره به سخت بودن کار فکر کنند. همین افکار منفی شما را از اهدافتان دور می کند. اوضاع و شرایط زندگی بازتاب افکار و گفتار ماست.

اگر می خواهید موفق شوید باید افکارتان را مثبت کنید موفقیت و شکست همه چیز بستگی به خودمان دارند.

تلقین به خود

تلقین به خود نیز مانند انگیزه هم می تواند درونی باشد هم بیرونی.

تلقین درونی مثل وقتایی که با خود تنها هستید صداها و افکاری مثل اینکه نمی توانم یا این کار شدنی نیست یا هست در ذهن شما پردازش می شود و برخی این تلقین ها گاهی مثبت و گاهی منفی.

تلقین بیرونی نیز به همین صورت است که ممکن است فرد مثبتی حرفی را به شما بگویید و به شما تلقین شود که شما آنگونه هستید یا بالعکس فردی منفی همواره جملات منفی را برای شما بازگو کند و به شما تلقین شود که همان طور که فرد گفته هستید. پس حواستان به حرف ها و تلقین های که به خودتان می کنید باشد.

ضمیر ناخودآگاه

بخشی از ذهن انسانها ناهوشیار هستند که به آن ضمیر ناخودآگاه می گویند. ضمیر ناخود آگاه در واقع خود انسان است. یعنی هر چه این افکار ناهوشیار به سطح هوشیار بیایند و انسان به موفقیت بیشتری دست خواهد یافت. یعنی هر چه خود را بیشتر بشناسید به ضمیر نزدیکتر شده اید و خودتان و توانایی هایتان را بیشتر خواهید شناخت.

پشتکار

گاهی دست یافتن به هدف راحت نیست و خیلی از عواملی مانند ترس و وضع اقتصادی و تلقینات منفی و … باعث دلسرد شدن شما می شود. شما باید پشتکار و مداومت داشته باشد و از این موانع عبور کنید.

همکاری و مشورت

یکی از اصول موفقیت همکاری است. اینکه هر چه تعداد افراد زیاد باشد خلاقیت بیشتر و کار راحتر جلو خواهد رفت. پس هیچ کس به تنهایی به موفقیت نمی رسد پس سعی کیند از افرادی به آنها اعتماد دارید در کار خود از آنها استفاده کنید و مشورت بگیرید.

مرحله آخر تصمیم گیری

بعد از اینکه همه مراحل را طی کنید تصمیم گیری راحتر و دقیق تر خواهد بود. حرف آخر اینکه همه چیز به خود شما بستگی دارد. اگر می خواهید که فرد موفقی شوید باید از درون خود شروع کرده و تمام نیرو و ذهن خود را بگذارید تا به آن هدف دست یابید. در این مسیر موفقیت شکست ها و نا امیدی و موانع زیاد هستند به آنها توجه نکنید و به راهتان ادامه دهید. به امید موفقیت برای تمام عزیزانی که این مطلب را خواندند و مسیر جدیدی را برای خودشان انتخاب کردند.

مقالات دیگر

چگونه موفقیت را تجربه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *