موفقیت

چگونه موفقیت را تجربه کنیم؟

همیشه وقتی به زندگی افراد موفق نگاه کنید می بینید که از همان اول ذهنیت مثبت داشتند و برای خودشان اهدافی را مشخص کردند و برای رسیدن به آن هدف از هیچ تلاشی روی برنگردانند و سخت کار کردند که به آن هدفی که دارند برسند.

سوالی برای همه ما پیش می آید که چگونه یک فردی می تواند موفق شود حتما یه عاملی وجود دارد که آن را موفق تر از ما انسانها کرده است.
اولین و مهم ترین عاملی که یک فرد موفق را با دیگر انسانها متمایز می کند میل و اشتیاق است.

میل و اشتیاقی که در وجود فرد موفق وجود دارد طوری که نمی گذارد فرد دیگر به هدف دیگری فک کند. تمام دغدغه اش و حواسش جمع آن خواسته ای می شود که به دنبال آن است.

هیچ کاری راحت نیست و باید سخت تلاش و برنامه ریزی کرد تا موفق شد.

ما هم شوق و ذوق داریم ولی چرا موفق نمیشویم؟

پاسخ ما به شما این است که تنها این عامل کافی نیست 4 عامل دیگر در کنار این باید باشد که تا شما بتوانید گام اول را در موفقیت بردارید. پس کمی صبر کنید پله پله جلو بروید.

هدف داشتن مهمترین گزینه برای موفقیت است

شما برای رسیدن به آرزوهایتان باید آنها را هدف دار کنید به دنیای وقعی بیاورید. باید اهدافتان را بنویسید و آنها را اولویت بندی کنید. خیلی ساده بگوییم هدف داشتن مثل نقشه اولیه برای ساخت یک ساختمان است.

تعیین برنامه و تاریخ مشخص برای آن

هدف هایتان تبدیل به برنامه های متدول کنید و آنها را تاریخ بندی کنید و زمان مشخصی را برای آن اختصاص دهید. این کار را به این دلیل میگویم انجام دهید که شما از امروز و فردا کردن و تنبلی کردن دوری کنید. نکته: زمان منطقی را برای برنامه هایتان داشته باشید. یعنی طوری باشد که بتوانید آن را انجام دهید.

تجسم هدف

خودتان را در اون موقعیتی که دوست دارید قرار دهید و برای خودتان داستان سرایی کنید. این کار به شما امید می دهد و به مرور ملکه ذهنتان شده و شک نکنید که به اهدافتان خواهید رسید.

 ایمان

باید به قدری خوش بین و مثبت اندیش باشید و خود را باور داشته باشید که مطمئن باشید که به آن اهدافتان خواهید رسید.
از ته قلب بخواهید آن وقت است که تمام بدن و ذهن شما به سوی خواسته شما خواهند رفت. این را باور داشته باشید که تا هنگامی که نخواهید هیچ وقت موفقیت را کسب نخواهید کرد. شما باید بخواهید و به خودتان ایمان داشته باشید و برنامه های را برای آینده تان داشته باشید آنوقت که موفقیت در دستان شما خواهد بود.

مقالات دیگر:

روانشناسی شخصیت

داشتن زندگی موفق

 

منبع: کتاب روانشناسی شخصیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *